צור קשר


לפגישת היכרות
נצלצל אליך
לא הרווחת
פגיעה בדרך המשכורת

המבוטח עבד שנים רבות כמציל בחוף הים. מידי חודש קיבל אישור להעדר מעבודתו למשך חצי שעה כדי למשוך את משכורתו מהבנק.
באחד הימים ארע אסון. בדרכו מעבודתו אל הבנק, כדי למשוך את משכורתו, נפגע אנושות בתאונת דרכים. כחודש לאחר התאונה הלך לעולמו.
אלמנתו פנתה אל המוסד לביטוח לאומי בבקשה לקבל גמלת תלויים לנפגע עבודה. בקשתה נדחתה. האלמנה פנתה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה שם דנה השופטת עפרה ורבנר בפרשנות סעיף 80 לחוק הביטוח הלאומי הקובע מפורשות כי "רואים תאונה כתאונת עבודה אף אם אירעה למבוטח תוך כדי נסיעתו למקום שבו משתלם שכרו ועקב נסיעתו".

                                                          חיים קליר וצוות המשרד

פגיעה בדרך למשיכת המשכורת

 

בשבועות האחרונים מתנהל ויכוח לגבי הצעת הממשלה לסגור את בתי הדין לעבודה.

משרדנו לא עוסק בדיני עבודה. לפיכך לא נוכל לקבוע עמדה בסוגיה זו, על סמך ניסיוננו בתחום יחסי משפט העבודה.

אולם נוכל לומר בוודאות, על סמך ניסיוננו, משך למעלה משלושים שנה, בתחום הביטוח הסוציאלי:  מבוטחי הביטוח הלאומי ישחררו אנחת רווחה, אם בתי הדין לעבודה ייסגרו.

אכן, גם בבתי המשפט האזרחיים, דרכם של המבוטחים לא סוגה בשושנים. אולם היא כאין וכאפס לעומת דרך הייסורים שהם עוברים בבתי הדין לעבודה.

לא בכדי, כל אימת שמבוטח בקרן פנסיה מגיש תביעה בבית משפט אזרחי, ממהרת חברת הביטוח המנהלת את קרן הפנסיה להגיש בקשה להעביר את תביעתו לבית הדין לעבודה. חברות הביטוח יודעות איפה הסיכויים שלהן לטחון את המבוטח טובים יותר.

40 שנה שימש דן כהן מציל בחוף הים בחיפה. מידי יום ביומו, משך 7 ימים בשבוע, ללא הפסקות, ללא חופשות, התייצב כהן בסוכת המציל, משעות הבוקר המוקדמות עד שעות הערב המאוחרות.

כהן היה אדם פשוט. הוא לא ידע להתנהל עם בנקים. לא ידע קרוא וכתוב. מעולם לא החזיק פנקס שיקים. בוודאי לא כרטיס אשראי. לכן ביקש כי משכורתו תשולם לו במזומן.

אין בעיה, השיבו לו בעירייה ואפשרו לו למשוך את משכורתו במזומן בקופת העירייה.

אולם, לפני כעשרים שנה, החליטה עיריית חיפה לשלם את משכורות עובדיה רק דרך חשבון בנק. נבוך, סיפר כהן לאחראי עליו, כי אין לו חשבון בנק.

תפתח חשבון בבנק, הציע לו האחראי. כשתגיע המשכורת, תיגש לבנק ותפדה את המשכורת במזומן.

אלא שהדבר לא היה כל כך פשוט. מוקדם בבוקר, כאשר כהן החל את משמרתו, הבנק עדיין לא נפתח. בשעות הערב המאוחרות, כאשר סיים את משמרתו, הבנק כבר סגר את שעריו.

האחראי על כהן מצא פתרון: ביום תשלום המשכורת, הובא מחליף שאפשר לכהן לעזוב את סוכת המציל באמצע היום, לנסוע אל הבנק, למשוך את משכורתו במזומן ולחזור אל סוכת המציל.

כל ההיעדרות לא נמשכה יותר מחצי שעה. עם הכסף המזומן התנהל כהן משך כל החודש.

הדברים נמשכו כך משך שנים רבות, עד שבאחד הימים ארע אסון. בדרכו אל הבנק, בעודו במגרש החניה הסמוך לחוף, פגעה מכונית בקטנוע עליו היה רכוב כהן. כהן נפצע קשה, הובהל לבית החולים רמב"ם ואושפז במחלקה לטיפול נמרץ. כל ניסיונות הרופאים להציל את חייו לא הועילו. כחודש לאחר התאונה, הלך כהן לעולמו.

אלמנתו של כהן, ברטה, פנתה אל המוסד לביטוח לאומי וביקשה לקבל גמלת תלויים בנפגע עבודה.

מה פתאום, השיבו פקידי המוסד, בעלך בכלל לא נפגע בעבודה.

אבל, טענה האלמנה, בסעיף 80 לחוק הביטוח הלאומי, כתוב במפורש: "רואים תאונה כתאונת עבודה אף אם אירעה למבוטח תוך כדי נסיעתו למקום שבו משתלם שכרו ועקב נסיעתו".

כך כתוב, השיבו פקידי המוסד. ואכן המנוח היה בדרכו למשוך את משכורתו במזומן מהבנק. אבל עורכי הדין במחלקה המשפטית שלנו מפרשים את החוק אחרת. לדעתם, בנק אינו "מקום בו משתלם השכר", גם אם המעביד לא מוכן לשלם את השכר אלא באמצעות הבנק.

בלית ברירה, נאלצה האלמנה לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה.

את עורכי הדין מהמחלקה המשפטית של הביטוח הלאומי אני יכולה להבין, אמרה האלמנה בינה לבינה, תפקידם לייצג את האינטרסים של המוסד בו הם עובדים. אבל בבית הדין יושבים שופטים. הם בוודאי יחילו את החוק כפשוטו.

אולם בהגיעה לדיון, גילתה האלמנה כי מי שמונתה לדון בעניינה, השופטת עפרה  ורבנר, היא... יוצאת המחלקה המשפטית של הביטוח הלאומי.

אל תדאגי, הרגיעו את האלמנה, מדובר בשופטת מקצועית.

אבל, הקשתה האלמנה, האם היא תדע להתעלות מעל למדיניות המחלקה המשפטית בה עבדה משך שנים.

בוודאי, שוב הרגיעו אותה. לשופטים בארצנו יש מודעות עצמית מושלמת. הנה, בספרו "שיקול דעת שיפוטי" מאזכר פרופסור אהרון ברק, נשיא בית המשפט העליון לשעבר, את המלצתו של השופט האמריקאי פרנק כי ראוי להם לשופטים האמריקאים שיעברו פסיכואנליזה כדי להגביר את מודעותם העצמית לצורך הכרעה נטולת פניות. השופט ברק ממהר להבהיר כי שופטי ישראל פטורים מהמלצה זו. הם אינם זקוקים לתהליך של הגברת מודעותם העצמית.

אלמלא עבודתו של בעלי כמציל בחוף הים, טענה האלמנה בפני השופטת ורבנר, הוא לא היה נקלע לתאונת הדרכים במקום בו ארעה.

את מתכוונת ל"מבחן האלמלא", ענתה לה השופטת, אבל זה אינו מבחן אשר על פיו, כשלעצמו ניתן לקבוע, כי המדובר בתאונת עבודה. השאלה שיש לשאול היא אם המעביד קבע עבור בעלך את "המקום והמועד לקבלת המשכורת".

הוא בוודאי קבע, השיבה האלמנה, בעלי לא ידע להתנהל עם בנקים. לכן הוא ביקש לקבל את משכורתו במזומן והמעבידה, עיריית חיפה, קבעה כי הוא לא יוכל לקבל את משכורתו במזומן אלא רק בסניף הבנק שלו. לכן בעלי נאלץ לנסוע בתחילת כל חודש אל הבנק ולמשוך את משכורתו במזומן.  

את צריכה להבין, הסבירה השופטת לאלמנה, המעביד יוצא ידי חובתו, כאשר הוא מפקיד את המשכורת בחשבון הבנק של העובד. מכאן ואילך, כל פעולה שמבצע העובד בחשבון הבנק, לרבות הוצאת המשכורת, אינן פעולות שנעשות לצורכי המעביד ואינן פעולות שניתן לומר לגביהן שהן פעולות נלוות, במידה סבירה, לעבודה.

אבל שמעתי כי במדינת ניו יורק, עובד הנפגע בדרכו לפדות את שיק המשכורת ולקבל תמורתו במזומן נחשב כנפגע בעבודה.

זה נכון, השיבה השופטת, אבל לעומת זאת בקליפורניה, כאשר העובד נפגע בדרך לפדות את שיק המשכורת, פוסקים שאין מדובר בפגיעה בעבודה.

בקיצור, בסופו של דיון, השופטת דחתה מכל וכול את תביעת האלמנה, תוך שהשופטת מעידה על עצמה, כי היא דוחה את תביעת האלמנה לא משום שהיא מטילה ספק כלשהו באמינותה, אלא בשל "הפרשנות המשפטית שיש לתת לחוק".

ומה גרם לשופטת לקבל דווקא את הפרשנות של מדינת קליפורניה? אולי משום שמזג האוויר בה דומה יותר לזה של ארצנו. אם כי אולי היה כדאי לאמץ את הפסיקה במדינת ניו יורק שרבים משופטיה ותושביה יהודים.

הערה: בתיק זה הוגש ערעור

                         

1983-2013© חיים קליר ושות'  http://www.kalir.co.il                       


4.2.13מסמך 998 

חדשות

עצור
יעוץ פנסיוני
הגדרת החוק: ל"ייעוץ פנסיוני"- מאפשרת לך ביטול הפסדים במאות אלפי שקלים, צלצל עכשיו וקבל אחריות לרווח מימימלי של 118,000 ש"ח בבדיקת תשלומים לחברות ביטוח וייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
א.ה מכפר סבא
כתוצאה מהפחתת עלויות הרווחתי 246,000 ש"ח וגם משפחתי מבוטחת כהלכה
סיפורים מהחיים-וייעוץ פנסיוני
שלומית ביטחה את עצמה על אובדן כושר בסך של 14,000 ₪ לחודש, ולצורך כך שילמה תמורת כמה פוליסות לכמה חברות ביטוח. מניתוח הביטוח שלה עלה כי על פי חוק היא ממילא לא תהיה זכאית ליותר מ–4,700 שקלים לחודש, בשל גובה המשכורת שלה. את כל יתר ההפרשים המיותרים היא שילמה סתם!
( כ- 275 ₪ מיותרים לחודש שערכם במידה והיתה חוסכת אותם כ- 130,000 ₪ !!! )
זכויות רטרואקטיביות לגרושים
בעקבות חקיקה החדשה, יוכלו בני זוג פרודים אשר במהלך חייהם המשותפים לא צברו בעצמם סכומים פנסיוניים בתוכניות פנסיוניות שלהם, לקבל סכומים ולממש זכויות גם באופן רטרואקטיבי שנצברו בחסכון בן זוגם לשעבר וללא אפשרות טענת התיישנות .לקבל מהחברה מנהלת (של הגוף הפנסיוני(, יישום בפועל של העברת זכויותיו שנקבעו בהסכם הגרושין ובפס"ק הדין שנקבע.
א.מ. ממושב במרכז
התאמת הכיסויים לצרכים וטיפול בכספי החסכון הניבו למשפחתי רווח של 496,000 ש"ח,תודה.
ב.ע מישוב במרכז
418,000 ש"ח היוו רווח ראוי להשקעה של 5330 ש"ח ושעתיים וחצי .
ב.י מחיפה
היום ברור לנו שהשקעה של 1650 שח בייעוץ ביטוחי בריאות וסיעוד היתה כדאית ביותר, בעיקר לנוכח העובדה שאנו מבוטחים היום הלכה וגם חסכנו 92,000 שח בפרמיות מיותרות לאורך השנים.
א. י מנתניה
לדני היקר! בזכותכך ובזכות עיקשותך ויושרך,ניצלנו מחרפה..כשפנינו אליך כשבועיים לפני הפציעה בתאונה, ברוך השם שבזכותך לא נזקקנו לאיש ,המשך בשליחות זו.
ייעוץ פנסיוני פורשור
רק בפורשור תוכלו לקבל את שירות הניתוח ביטוח שיבטיח שתשלמו רק הסכומים המתאימים ולא "תורמים" לחברות הביטוח על לא כלום! יבטיח שהפוליסות שקניתם תתאמנה לצרכים שלכם ותקפות, כלומר, ברות מימוש בעת הצורך! יבטיח שאתם מקבלים ייעוץ ביטוחי ופנסיוני חוצה חברות – נקי מהסדרים ושיתופי פעולה ובלתי תלוי בעמלות! אנחנו נשווה בשבילכם בין כל המוצרים בשוק ונבחר בעבורכם את המוצר שמתאים לכם ביותר! (לכם ולא לסוכני הביטוח שלכם...)
ניתוח ביטוח חיים
הגדרת החוק: ל"ייעוץ פנסיוני"- מתן יעוץ ליחיד בנוגע לכדאיות החסכון, שלו או של קרובו, כעמית-שכיר, כעמית- עצמאי או כמבוטח, באמצעות מוצר פנסיוני שאין לנותן הייעוץ זיקה אליו.
דמי העמילות שישולמו לבעל הרישיון יהיו גבוהים יותר ככל שדמי הניהול שישלם הלקוח יהיו גבוהים יותר
עקב מספר פניות שהופנו לאגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון, נבחנו לאחרונה מספר חוזים של גופים מוסדיים עם בעלי רישיון, ונמצא כי גופים מוסדיים נוהגים לשלם לבעלי רישיון (ייעוץ ושיווק פנסיוני)דמי עמילות שנגזרים מדמי הניהול שמשלם העמית או המבוטח. בהתאם לחוזים אלה, דמי העמילות שישולמו לבעל הרישיון יהיו גבוהים יותר ככל שדמי הניהול שישלם הלקוח יהיו גבוהים יותר
א.א. מקיבוץ בצפון
תודה על הפסקת תשלום עבור כפילויות ותשלום בגין ביטוח ללא תוקף שחסכו לי 369,000 ש"ח אותם אחסוך לפנסיה שלי.
תודה...
אופיר ודני
נפגשנו לראשונה באפריל 2008 עקב רצוננו לבדוק את תוכניות הפנסיה שלנו. מהרגע הראשון נתקלנו במערכת רצינית, מקצועית וביחד עם זאת קשובה וסבלנית. הרושם הראשוני לא הכזיב. מצאתם פתרון יצירתי לשדרוג התוכנית הפנסיונית ובעזרתכם גם יישרנו קו בביטוחי בריאות וסיעוד מותאמים עבורנו. די מהר הבנו את חשיבות המעקב והווידוי של ביצוע ההמלצות והחלטנו למסד את הקשר, היינו, ועדיין, נודניקים לא קטנים, מתעקשים להבין כל דבר ומקבלים תשובות. אפילו סוכן הביטוח שלנו כבר אומר: "תעבירו ליועץ לאישור ולאחר מכן נבצע".
מעבר לחיסכון הכספי זכינו גם בשקט נפשי ועל כך תודתנו.
"אנשים טובים באמצע הדרך, אנשים טובים מאוד.." ,נעמי שמר.
תודה רבה
אביבית ובני

תודה
הבעת תודה והערכה.
ברצוני למסור לכל צוות חברת פורשור יועצים את הערכתי הרבה על המאמץ והזמן שהושקע בהכנת הדו"ח
אין ספק שסללתם בפניי דרך חדשה מבלי לפגוע בכיסוי הביטוחי לי ולמשפחתי.
מיקצועיותכם עוזרת לחסוך סכומי כסף לא מבוטלים ומחזירה את הביטחון לתא המשפחתי ללא חשש.
ושוב תודה למנכ"ל דני, לאופיר וכל צוות המשרד כולל המזכירות תודה רבה מכל הלב. יהודה.ה

המפקח על הביטוח קובע
פרופ' שריג הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, פרסם הבהרה בה הוא מחייב את הגופים להעביר מידע כולל על הלקוח ליועץ פנסיוני בעל רישיון גם במקרים בהם נמסר רק שמו ומספר תעודות הזהות של הלקוח לגביו מבוקש המידע.

שריג מבקש לחייב את הגופים למסור מידע מלא על הלקוח גם אם הבקשה אינה כוללת פרטים בדבר המוצר המסוים המנוהל עבור הלקוח.
איסור מתן טובת הנאה ליועץ פנסיוני - הבהרה
חל איסור על גוף מוסדי או על מי מטעמו לתת טובת הנאה בין במישרין ובין בעקיפין, מלבד עמלת הפצה (להלן - "הטבה"), ליועץ פנסיוני לרבות לגורם אשר לו השפעה על מערך הייעוץ הפנסיוני של תאגיד שקבל רישיון יועץ פנסיוני (להלן - "יועץ פנסיוני"). מתן הטבה כאמור אסור, בין אם ההטבה אינה מותנית בפעילות מסוימת של מקבל ההטבה (לדוגמה, הטבה אחידה בגובה דמי ניהול), וקל וחומר אם היא מותנית בפעילות או בתוצאה מסוימת מצד מקבל ההטבה (לדוגמה, הצטיינות בשיווק).
חוזר בנושא ביטוח סיעויד 2012


י"ז באדר התשע"ב
11 במרץ 2012חוזר ביטוח 2012-1-1
סיווג: בריאות

עריכת תכנית לביטוח סיעודיבתוקף סמכותי לפי סעיף 2(ב) ו-42 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח), התשמ"א-1981, ולאחר התייעצות עם הוועדה המייעצת, אני מורה כדלקמן:

כללי

פוליסה לביטוח סיעודי נועדה לתת תמיכה כלכלית לאדם הנמצא במצב סיעוד, בו הוא אינו יכול לבצע פעולות יומיות חיוניות או הזקוק להשגחה. הרוב המכריע של המקרים הסיעודיים מתרחש בגיל הזקנה, לאחר גיל 75. לפיכך, עלות הסיכון של ביטוח סיעודי בגיל מבוגר גבוהה בהרבה מעלות הסיכון של ביטוח דומה בגיל צעיר, וזאת במקביל לכך שההסתברות להפוך לסיעודי עולה בגיל מבוגר. על כן, יש להתייחס אל פוליסה לביטוח סיעודי (פרט או קבוצתי) כאל מוצר לטווח ארוך, כך שיהיה זמין למבוטחים שרכשו אותו בגיל צעיר גם בהגיעם לגיל מבוגר.

כמו כן, חשוב להבטיח כי הגדרת מקרה הביטוח בפוליסה לביטוח סיעודי תקנה כיסוי ביטוחי סיעודי סביר.

להלן הוראות לעניין תכניות לביטוח סיעודי. הוראות אלה מתייחסות, בין היתר, לתנאי הכיסוי הביטוחי המינימלי בתכנית לביטוח סיעודי (פרט או קבוצתית), לאופן מכירת פוליסה לביטוח סיעודי, וכן לעקרונות הנוגעים לפרמיה בתכנית לביטוח סיעודי.

יובהר כי תכנית לביטוח סיעודי או שינוי בתכנית כאמור שאינם עומדים בהוראות המפורטות בחוזר זה, הינם תכנית או שינוי שהמפקח מתנגד להם, ועל כן יראו בהם כתכנית ביטוח או שינוי בתכנית ביטוח, לפי הענין, שהונהגו בניגוד להוראות סעיף 40 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח), התשמ"א)-1981, למעט אם אושרו מראש ובכתב בידי המפקח על הביטוח.1. הגדרות

בחוזר זה -

"ערך מסולק" - סכום הביטוח שבתוקף לאחר הפסקת תשלומי הפרמיה, הנגזר מהרזרבה שנצברה למבוטח מסוים;

"ערך פדיון" - סכום כספי שהמבוטח זכאי לו בעת ביטול הפוליסה, הנגזר מהרזרבה שנצברה לזכותו באותו מועד;

"פעולות ADL"- פעולות יומיומיות (Activities of Daily Living), כמפורט בסעיף 2א';

"פרמיה מוגדלת" - פרמיה המשתנה לאורך תקופת הביטוח לפי גיל המבוטח, כאשר שיעור השינוי בפרמיה בין שנים עוקבות אינו עולה על 4%, טרם הצמדתה למדד;

"פרמיה קבועה" - פרמיה שאינה משתנה לאורך תקופת הביטוח לפי גיל המבוטח, למעט שינוי הנובע מהצמדתה למדד;

"קופת חולים" - כהגדרתה בחוק ביטוח בריאות ממלכתי, התשנ"ד-1994;

"תקופתתשלום תגמולי הביטוח" - מספר השנים שנקבע בפוליסה לתשלום תגמולי ביטוח.2. הגדרת מקרה ביטוח

מקרה ביטוח יוגדר על פי הסטנדרטים המינימאליים שבסעיף זה. מבטח רשאי להציג גם שיטות אחרות לקביעת הזכאות למקרה הביטוח ובלבד שקיבל לכך את אישור המפקח מראש ובכתב. מקרה הביטוח יוגדר כקרות אחד משני האירועים הבאים לפחות:

א. מצב בריאות ותפקוד ירודים של המבוטח כתוצאה ממחלה, תאונה או ליקוי בריאותי, אשר בגינו הוא אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי (לפחות 50% מהפעולה), של לפחות Xמתוך 6 הפעולות הבאות:

1. לקום ולשכב: יכולתו העצמאית של המבוטח לעבור ממצב שכיבה לישיבה ו/או לקום מכסא, כולל ביצוע פעולה זו מכסא גלגלים ו/או ממיטה.

2. להתלבש ולהתפשט:יכולתו העצמאית של מבוטח ללבוש ו/או לפשוט פריטי לבוש מכל סוג ובכלל
29 בינואר 2013 חוזר דוח שנתי בדבר דרכי יישום הוראות הדין על ידי גופים מוסדיים - טיוטה
י"ח בשבט התשע"ג
29 בינואר 2013
שה. 2013-1530


לכבוד
מנהלי הגופים המוסדיים


הנדון: חוזר דוח שנתי בדבר דרכי יישום הוראות הדין על ידי גופים מוסדיים - טיוטה

מצ"ב להערותיכם טיוטת חוזר דוח שנתי בדבר קיום הוראות הדין על ידי גופים מוסדיים (להלן – 'טיוטת החוזר').
לאור כוונת הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון להחליף את הדוח בדבר קיום הוראות הדין (להלן – 'ח.ק 15 לשעבר') בדוח המוצע בטיוטת החוזר החל מהדיווח בגין שנת 2012, אין צורך, בשלב זה, לדווח את ח.ק 15 על ידי חברות מנהלות עבור קופות הגמל וקרנות הפנסיה שבניהולן.
נבקש לקבל את הערותיכם לטיוטת החוזר לא יאוחר מיום 28 בפברואר 2013.
שירות ללקוחות סוכנים ויועצים פנסיוניים
חוזר סוכנים ויועצים 2012-10-4 שירות ללקוחות סוכנים ויועצים פנסיוניים בעל רישיון נדרש לתת ללקוח שירות מקיף וכולל בכל ענין..
ייפוי כוח לבעל רישיון שיווק או ייעוץ פנסיוני
חוק הייעוץ הפנסיוני מסמיך בעלי רישיון לבצע פעולות מסוימות בעבור לקוח בכפוף לקבלת הסכמתו. בפרט, באפשרות בעל רישיון לבקש מגופים מוסדיים מידע אודות מוצרים פנסיוניים המנוהלים עבור לקוח, להעביר מידע אודות לקוח לגופים מוסדיים ולהעביר בקשות של לקוח לגופים מוסדיים לשם הצטרפות למוצר פנסיוני ולביצוע פעולות בו.
כיום, קיימים נוסחים שונים של ייפויי כוח, השונים זה מזה בהיקף הדרישות הקבועות בהן ובמהותן. ריבוי נוסחים של ייפוי כוח מקשה על תקשורת סדירה ויעילה בין בעלי רישיון לבין גופים מוסדיים.
חוזר זה קובע מבנה אחיד לטופס ייפוי כוח, באמצעותו יוכל לקוח לייפות את כוחו של בעל רישיון שיווק או ייעוץ פנסיוני לקבל מידע אודות החיסכון הפנסיוני המנוהל עבורו בגוף מוסדי
האוצר שוקל נסיגה ממסקנות בכר
האם חברי הכנסת הצעירים יבחנו מחדש את שוק ההון והעתיד הפנסיוני הצפוי להם בהעדר ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי- לקריא מעמרו של דני טל
העלת גיל פריש לגיל 68
נבחנת האפשרות להצעה של האוצר במסגרת חוק ההסדרים לשנים הקרובות לקביעת איחוד גיל הפרישה לגברים ולנשים והעמדתו על גיל 68 .
יועצים פנסיוניים רבים וגם חלק מנבחרי הציבור וביניהם יו"ר מפלגת ח"כ שלי יחימוביץ המתנגדים כליל לחוק ההסדרים בטענה כי הינו מהווה פגיעה במעמד הביניים...
יעוץ פנסיוני
הגדרת החוק: ל"ייעוץ פנסיוני"- מתן יעוץ ליחיד בנוגע לכדאיות החסכון, שלו או של קרובו, כעמית-שכיר, כעמית- עצמאי או כמבוטח, באמצעות מוצר פנסיוני שאין לנותן הייעוץ זיקה אליו.
ייעוץ פנסיוני מקצועי
רישיון ל"ייעוץ פנסיוני"- מאפשר יעוץ ליחיד בנוגע לכדאיות החסכון הפנסיוני, כשכיר, עצמאי או בעל שליטה, באמצעות מוצר ביטוחי או פנסיוני שאין לנותן הייעוץ עמלה ממנו.
דוחת פנסיוניים ברורים
פרופסור שריג עודד - הממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון במ. האוצר, פרסם טיוטת הנחיות למבנה הדוחות השנתיים שיידרשו הגופים הפנסיוניים לספק בידי לקוחותיהם ושואף לשפר את המודעות של הציבור לחיסכון מושכל ופניה לייעוץ פנסיוני מקצועי ובלתי מוטה.
תקנות צפויות בחיסכון פנסיוני
אם בעבר יהגו העוסקים בייעוץ פנסיוני להשתמש במושגים של "זיכוי" וניכוי", הרי שמעתה ההטבה להפקדות לביטוח פנסיוני תינתן הן בגין שכר עד תקרה חדשה נמוכה מכיום, תינתן לסכום הפקדה שלא יעלה על ..

צלצל

    1-700-700-913

הרצאות

               דרושה

               פקידה

          מאזור השרון

     לצוות שרות לקוחות
          ללא מכירות
        1700700913     לפרטים

בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל