נצלצל אליך
לפגישת היכרות
לא הרווחת
חיסכון פנסיוני – לפרוש בכבוד

חיסכון פנסיוני – לפרוש בכבוד

השאיפה של קברניטי המדינה היא שהמראות העגומים של קשישים חסרי כל ייעלמו עם השנים והדרך לנסות ולוודא שכל גימלאי יוכל לחיות ברווחה ובכבוד, היא לחוקק חוקים המחייבים חיסכון פנסיוני לכל שכיר.

חוק פנסיה חובה נכנס לתוקפו לפני כשנתיים ומטרתו לוודא שכל עובד יגיע לגיל פרישה כשהכנסתו החודשית מובטחת עד ליום מותו. לפיכך, מחוייב כל מעסיק להפריש סכומים לטובת המועסקים, במקביל להפרשת סכומים גם מצד העובדים. החוק מגדיל לעשות ומאפשר העברת כספים בין אפיקי החיסכון מבלי לאבד וותק וכן שמירת החסכונות במעבר בין מקומות עבודה.

החוק אינו חל על עצמאיים ולכן מומלץ לפתוח חסכונות באפיקים שונים לטווח ארוך, על מנת שלא להגיע לפת לחם במקרה של אובדן כושר עבודה, או פרישה. חשיבותם של חסכונות פנסיוניים אינה ברורה לאנשים צעירים ובריאים, הרואים לפניהם עשרות שנים של עבודה, פעילות ובריאות, אבל קשה להגדיר עד כמה הם חשובים לעתידנו.

כחלק מנסיונות המדינה לעודד השקעות וחסכונות, ניתנות הטבות מס בגין קרנות השתלמות - הנהנות מפטור מלא ומהחזרים, ביטוח מנהלים – פטור ממס על הרווחים בעת המשיכה, קופות גמל - מהן ניתן למשוך את הכספים כשהם פטורים ממס, בתנאים כמו הגעה לגיל מסויים, שישה חודשים לאחר עזיבת העבודה ועוד, קרנות נאמנות וכלים פיננסיים נוספים.

כמעט לכל אפיק השקעה קיימת אפשרות המתאימה לשכירים, או לעצמאיים ועל אף שהטבות המס אינן נראות מבטיחות מכיוון שלא מדובר בכספים מהם אנו נהנים כרגע, הרי שבטווח הרחוק מדובר בסכומים גבוהים שמשפיעים על הרווחים המצטברים. בנוסף, בחלק מהחסכונות אנו נהנים מזיכויי מס כבר בעת ההפקדה, על אף שאיננו מודעים לכך.

אם נשב עם איש מקצוע – רואה חשבון, יועץ פיננסי, או כל אחד מתחום הכלכלה המתמחה בהשקעות פנסיוניות, נוכל לקבל תמונה ברורה יותר של היתרונות הגלומים בחסכונות ארוכי טווח ולראות על הנייר סכומים המצטברים לטובתינו עם השנים. בנוסף, עין מיומנת ומקצועית תוכל לזהות הזדמנויות השקעה מבטיחות וכן החזרי מס המגיעים לנו ולוודא שנקבל את הכספים הללו במלואם.

נכון שיום הפרישה נראה רחוק לרובינו וכרגע אנחנו בעיקר משתדלים לגמור את החודש, אבל בדיקת החסכונות הקיימים כיום במסגרת העבודה שלנו ופתיחת חסכונות נוספים, או חדשים לעצמאיים, הם הערובה לחיים טובים ומכובדים, גם אחרי שנעזוב את המשרד, או המפעל ונזדקק להכנסה קבועה על מנת להתקיים, לממן טיפולים רפואיים, לנסוע לחו"ל, או לקיים אירועים.

צור קשר


בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד

ייעוץ פנסיוני

ייעוץ פרישה

ביטוח פנסיוני

  יועץ ביטוח

  יועץ פנסיוני

סניפים  

אודות

ייעוץ פנסיוני מוזל